Cijeli program »
Prezentacija
pptx 71.4MB |
Scientix: Primjena 3D olovaka u nastavi
3D tehnologija u zadnje vrijeme preuzima sve segmente ljudske djelatnosti od industrije do medicine stoga je edukacija o njoj jako važna. Primjena 3D tehnologije je moguća u svim predmetima. Radionica obuhvaća primjenu 3D tehnologije pomoću 3D olovaka u nastavi sa primjerima iz matematike, zemljopisa i likovne kulture.
Krešimir Čanić
Hrvatsko interdisciplinarno društvo, Hrvatska
Krešimir Čanić aktivno se bavi popularizacijom prirodnih znanosti i jedan je od voditelja projekta «Mala meteorološka radionica» (www.malameteo.com), te koautor knjige pokusa za djecu od 8 do 12 godina „Mali meteorolog“. Vodio je znanstveno popularne radionice za djecu i mlade na Festivalu znanosti, Meteorološkim izazovima, Noći istraživača, Ljetnoj tvornici znanosti, smotrama klubova mladih tehničara Grada Zagreba, kampu izviđača Burnjak i Domu crvenog križa Novi Vinodolski. Autor i voditelj je mnogih znanstveno popularnih događanja i radionica kao što su: Zvuk, Mali prirodoslovac, Moje dijete kockar, Struja struji, Tajne šifre i pisma, Mali istraživač, Kratka povijest tajnih šifri i pisama... Kao jedan od programskih voditelja Znanstvenog piknika sudjeluje u osmišljavanju i vođenju više znanstveno popularnih predstavljanja hrvatske na međunarodnim događanjima. Autor je znanstvene instalacije „Najveće Newtonovo njihalo u SE EU“. Sudjeluje u edukaciji osnovnoškolskih učitelja i profesora u sklopu stručnih aktiva iz područja meteorologije i klimatologije.
U svojim aktivnostima Krešimir potiče mlade da primjećuju svakodnevne životne situacije oko sebe, te ih potiče na reagiranje, a ne pasivno promatranje, želi im pomoći da izraze svoje stavove i mišljenja.
Jedan je od osnivača Mreže popularizatora znanosti. Krešimir je i aktivni član udruga Hrvatsko meteorološko društvo, Hrvatsko interdisciplinarno društvo, Mehatronik i Otvorene računalne radionice.
Savjetnik je Tehničkog muzeja Nikola Tesla za područje popularizacije znanosti, te Školske knjige za EU projekte iz područja obrazovanja.
Za svoj rad nagrađen je 2015. godine godišnjom nagradom tehničke kulture „Faust Vrančić“.
Od 2017. godine član je Savjeta za razvoj civilnog društva vlade RH iz područja Tehničke kulture.